Małopolska – naturalnie!

Na tle zielonego pejzażu górskiego kształt województwa Małopolskiego wypełniony zielonymi listkami, na tym białe logo Małopolski i napis Naturalnie!
Dłuższy dzień, pierwsze ciepłe promienie słońca, zapach wiosny w powietrzu sprawiają, że wstępują w nas nowe siły. To doskonały czas by pomyśleć o podróżach, krótkich weekendowych wycieczkach i dłuższych urlopowych pobytach. Malownicze górskie panoramy Tatr i Beskidów, wstęgi rzek, jeziora, kwieciste łąki, rozległe lasy, urokliwe, historyczne miasta zachęcają by je odwiedzić i zachwycić się ich pięknem. W tym roku Małopolska zaprasza - naturalnie!

Hasło: Małopolska – naturalnie! to motyw przewodni tegorocznych działań na rzecz propagowania turystyki w Małopolsce. Szeroka i różnorodna oferta turystyczna regionu to doskonała propozycja  dla każdego żądnego wrażeń podróżnika – niezależnie od wieku, płci i zainteresowań. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. W podróżowaniu najważniejsze są emocje, przeżycia i wspomnienia, a tych turystom odwiedzających Małopolskę z pewnością nie zabraknie. Turystyka, to również doskonała odskocznia od problemów dnia codziennego, sposób na odpoczynek dla ciała i umysłu, a Małopolska - to idealne miejsce dla każdego – NATURALNIE!


Górskie krajobrazy, skalne jurajskie ostańce, rozległe rzeczne doliny, parki narodowe i krajobrazowe, unikalne gatunki flory i fauny to prawdziwe bogactwo natury, której piękno i różnorodność zachwyca. Matka Natura obdarzyła ten zakątek Polski wyjątkowym bogactwem, którego próżno szukać gdzie indziej. Małopolska zachwyca dziką przyrodą – NATURALNIE!


W Małopolsce biją najliczniejsze i najcenniejsze źródła wód mineralnych i leczniczych, które potrafią działać cuda. Dojrzałe owoce, świeże zioła, aromatyczne miody, wytwarzane z pieczołowitością i dbałością o najdrobniejsze szczegóły produkty regionalne i tradycyjne usatysfakcjonują nawet najbardziej wymagające podniebienia - NATURALNIE!


Unikalne zabytki, perły kultury, działa ludzkich rąk, które zachwycają od wieków nieustannie zachęcają, by je odwiedzać i doceniać ich piękno. W zamian rewanżują się niezapomnianymi wrażeniami i wspomnieniami. Barwny folklor, inny dla każdego zakątka regionu, unikalne tradycje, kultywowane od pokoleń, legendy przekazywana z pokolenia na pokolenie przyciągają turystów jak magnes – NATURALNIE! 
To tu wśród szumu drzew, śpiewu ptaków można się wyciszyć i odpocząć, naładować akumulatory i nabrać sił. Tu  gościnni i życzliwi mieszkańcy otoczą każdego troskliwą opieką. Rodzinne gospodarstwa, lokalne firmy, karczmy i restauracje, nakarmią turystów zdrowymi, ekologicznymi produktami. Hotele, pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne otworzą  swoje gościnne podwoje, aby każdy poczuł się dobrze  i NATURALNIE…


Ważne jest też nie tylko gdzie, ale także jak się podróżuje. Jeśli uda się zamienić samochód na rower, kajak, czy własne nogi, w lesie zachować ciszę, z szacunkiem podejść do lokalnej przyrody, kultury i zwyczajów to także turyści mogą przyczynić się do tego, by w Małopolsce było bardziej – NATURALNIE!


Warto zatem na bieżąco śledzić portal visitmalopolska.pl, aby czerpać inspiracje na niezapomniane wyprawy po Małopolsce. Liczne propozycje wycieczek, opisy atrakcji, także tych nieoczywistych, aktualności, zapowiedzi ciekawych wydarzeń, w których warto uczestniczyć z pewnością pomogą w zaplanowaniu wycieczek dla każdego. Dla wielbicieli nowinek technologicznych w podróżowaniu, mamy coś specjalnego - aplikację mobilną VisitMałopolska - to świetne wirtualne narzędzie, które ułatwi planowanie podróży i będzie dostępnym źródłem informacji i wskazówek. 
Dlatego jeśli tylko ktoś zastanawia się gdzie spędzić weekend lub letni urlop - odpowiedź może być tylko jedna – Małopolska – naturalnie!

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets