Lato na Szlaku Architektury Drewnianej. Otwarte kościoły

Kwiatoń cerkiew 1
Szlak Architektury Drewnianej – europejska atrakcja. W Europie budownictwo drewniane z dawnych wieków niemal nie przetrwało. W Małopolsce znajdujemy świątynie, dwory, wille i całe zabudowy małych miast. Wiele z nich znajduje się na światowej liście obiektów UNESCO. Latem wiele z nich otwarte jest dla Was.

Kościoły i cerkwie to tylko namiastka niezwykle cennych zabytkowych drewnianych obiektów znajdujących się na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Tworzą go również dwory (ŁopusznaLaskowa), wille uzdrowiskowe (Krynica-Zdrój), zabudowania w małych miasteczkach (LanckoronaOjcówStary SączMuszyna), wiejskie chałupy (Chochołów) i drewniane budowle w stylu zakopiańskim (Willa pod JedlamiJaszczurówka). Małopolskie skanseny (ZalipieWygiełzówNowy SączSidzinaZubrzyca GórnaSzymbarkJurgów) i ich bogactwo – autentyczne chłopskie chaty, pańskie dwory, stuletnie karczmy, czy drewniane wiatraki – sprawią, że przeniesiecie się w historyczną przestrzeń i poczujecie ją wszystkimi zmysłami.

Tego lata zapraszamy do zwiedzania kościołów i cerkwi, większość z nich znajduje się na małopolskiej liście światowego dziedzictwa UNESCO.


Obiekty UNESCO są czynne:

  • środa-sobota: 9:00-18:00*
  • niedziela:12:00-17:00

* przerwa obiadowa w godz. 13:00-13:30

Pozostałe obiekty (Orawka, Sromowce Niżne, Szalowa):

  • czwartek-sobota: 9:00-18:00*
  • niedziela:12:00-17:00

* przerwa obiadowa w godz. 13:00-13:30

O kolejnych udostępnionych do zwiedzania obiektach będziemy informować na bieżąco. Do zobaczenia na szlaku!  

 

Multimedia