Facebook link

Energylandia Zator - Obiekt - VisitMalopolska

Powrót

Energylandia Zator

Energylandia Zator

Energylandia
al. 3 Maja 2, 32-640 Zator Region turystyczny: Oświęcim i okolice
tel. +48 334861500
Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. W Energylandii, kupując jeden bilet wstępu, można korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji bez limitu i przez cały dzień otwarcia obiektu. Park rozrywki jest podzielony na 5 stref.

Bajkolandia to kraina w której dzieci spotykają się z postaciami ulubionych bajek. Strefa familijna proponuje atrakcje dla całych rodzin, ale warto wiedzieć, że przy korzystaniu części z nich trzeba mieć min. 140 cm. 
Strefa ekstremalna - to niepowtarzalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze swoim strachem. Atrakcje z tej strefy dostarczają maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. W ofercie dostępnych jest kilkanaście ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Aztec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5G! W tej strefie, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Mega Coaster Hyperion  - najwyższy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Water Coaster Speed - światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.
Water Park to strefa, która naśladuje tropikalną wyspę z mnóstwem atrakcji, zakątków i wodnych zabaw dla różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności!  W sezonie letnim 2021 w tej strefie otwarto kolejną atrakcję Exotic Island. Dzięki temu Water Park stał się największym odkrytym aquaparkiem w Polsce. W nowej części znajdziemy m.in. tropikalny plac zabaw, zjeżdżalnie wodne i ślizgawki dla osób w różnym wieku. 
Smoczy Gród to miejsce przypominające miasteczko wyjęte prosto z „Władcy pierścieni” czy tajemniczego „Wiedźmina”. stylizowane są na średniowieczny gotyk.
Warto dodać, że Energylandia to nie tylko park rozrywki, lecz także miejsce, w którym odbywa się wiele warsztatów edukacyjnych i artystycznych czy pokazów pirotechnicznych. 


Powiązane treści