You are here:

Wydawnictwa o Małopolsce – iskra, która rozpala płomień poznania

Wydawnictwa o Małopolsce – iskra, która rozpala płomień poznania

Dwója dzieci, w reku trzymają wydawnictwa. Jedna z dziewczynek palcem wskazuję na góry, które znajdują się za jej plecami. Dziewczynki są uśmiechnięte.
Czy Kopernik studiował w Krakowie? Skąd wzięły się rysy na Rysach? Jakie skarby kryje wawelski Skarbiec? Gdzie odnajdziemy bramy seklerskie? Co robi Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej? Gdzie gazduje Królowa Podhala? Czy Zator był siedzibą księcia, a może to kraina dinozaurów? Obwarzanek i oscypek mają swoje muzea? Skąd wzięły się parzenice? Da się zakląć muzykę w drewnie? Kto w Niedzicy ukrył inkaski skarb? Czym są szczawy i mofety? Pytania wydają się proste, odpowiedzi już nie bardzo.

Jeśli chcecie Państwo poznać małopolskie tajemnice, najlepiej zajrzeć do naszych wydawnictw? Tych poświęconych atrakcjom turystycznym, Szlakowi Architektury Drewnianej oraz Małopolskiej Trasie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nasi autorzy powiodą Państwa zarówno szlakami znanymi i lubianymi, jak i ścieżkami mniej uczęszczanymi, nieoczywistymi. Zajrzymy do małopolskich uzdrowisk i ośrodków SPA, odwiedzimy sanktuaria o niezwykłej historii oraz warownie sprzed wieków. W ten również sposób poznamy wspaniałe i bogate, a jednocześnie jedyne w swoim rodzaju tradycje małopolskie oraz „wkręcimy” się w przejażdżki po imponującej sieci małopolskich szlaków rowerowych... Tak najłatwiej odnajdziecie Państwo klucz do Małopolski, do jej tajemnic i serca!

 

Wydawnictwa, które prezentujemy, są skarbnicą wiedzy, ale też iskrą, która może rozpalić płomień poznania. Jak je zdobyć? Jeśli jesteście na tej stronie, wystarczy „kliknąć” w wybrany przewodnik i ściągnąć go sobie na komputer lub komórkę. Jeżeli lubicie wersję papierową – zapraszamy do naszych Punktów Informacji Turystycznych. U nas informacje nic nie kosztują!

 

Małopolska katalog atrakcji turystycznych Szlak Architektury Drewnianej Małopolska Trasa Światowego Dziedzictwa UNESCO
Małopolska Zdrowie woda i uroda Małopolska sanktuaria i miejsca kultu religijnego Małopolska zamki wiecznie żywe

 

 

Małopolska na rowery najlepsze trasy zdaniem blogosfery Małopolska na rowery. Wkręć się!

 

 

Małopolska, City breaks Małopolska Agroturystyka Małopolska na weekend Małopolska dla dzieci

 

 

Małopolska Tradycje i zwyczaje Małopolska Parki narodowe i rezerwaty przyrody Małopolski System Informacji Turystycznej

 

 

Aktywnie latem