Małopolska na ferie 2024. Twój najlepszy kierunek

Narciarze i snowboardzistka ubrani w kolorowe stroje narciarskie na ośnieżonej łączce na tle gór
Wyobraź sobie miejsce, w którym zima wygląda tak bajkowo że aż momentami nierealnie. Gdzie łagodne wzniesienia i pagórki harmonijnie współgrają ze strzelistymi szczytami, układając się na horyzoncie w spójną całość. Miejsce, gdzie biały puch i mróz malują obrazy, od których zapiera dech w piersiach, gdzie para z wód termalnych bucha wysoko w niebo, gdzie ponad 160 km nartostrad obsługuje 60 świetnie przygotowanych i nowoczesnych ośrodków narciarskich, gdzie rześkie powietrze szczypie w policzki, a szczęście jest niepojęte. A teraz otwórz oczy. Witaj w Małopolsce – zimowej krainie pełnej magii.

Aktywnie i zdrowo – tak spędzisz ferie w Małopolsce!

Małopolska na rodzinny wyjazd jest najlepszym prezentem, jaki możesz sobie podarować tej zimy. Świetnie przygotowane ośrodki narciarskie, kilkadziesiąt kilometrów widokowych tras narciarstwa biegowego, profesjonalne snowparki dla snowboardzistów, górskie trasy skiturowe, liczne szlaki do uprawiania zimowej turystyki pieszej, a także tory saneczkowe i lodowiska – aktywność w zimowej Małopolsce to słowo klucz.

Nie umiesz jeździć na nartach, ale w tym roku chcesz spróbować swoich sił w tym sporcie? W Małopolsce wiemy, w czyje ręce Cię oddać. Na największych stacjach narciarskich w regionie m.in. w Zakopanem, Bukowinie Tatrzańskiej, Białce Tatrzańskiej, Krynicy-Zdrój czy Szczawnicy, czekają na Ciebie wykwalifikowani instruktorzy, którzy służą swoim doświadczeniem, wiedzą opieką. A po zimowych szaleństwach jest tylko jedna słuszna droga – do basenów termalnych, w których relaksująca kąpiel oprócz odprężenia dostarczy również prozdrowotnych właściwości. Nieziemskie widoki ośnieżonych górskich szczytów dostaniesz w cenie.

Dla zapalonych piechurów lubiących wycieczki zimową porą, Małopolska to istny raj wędrówkowy! 6 parków narodowych i aż 11 parków krajobrazowych, biegnących po najcenniejszych przyrodniczo oraz krajobrazowo terenach, będą idealnym pomysłem nie tylko na zaczerpnięcia świeżego powietrza, ale przede wszystkim – na doświadczenie piękna.

Jeśli nie narty, to co? Małopolska szlakami kusi

Małopolska to region liczący ponad 15 tysięcy km2. Ileż na takim terenie skrywa się okazji do nowych odkryć, doświadczeń oraz przygód! Region można przemierzać wieloma szlakami, każdy z nich jest mikropodróżą do wnętrza bogactw małopolskiego świata.

Można ruszyć kulinarną Trasą Smakoszy, Szlakiem Rzemiosła Tradycyjnego, Szlakiem Architektury Drewnianej, Kultury Wołoskiej czy szlakiem najpiękniejszych miast oraz miasteczek małopolskich. Można również odkrywać Małopolskę tropiąc kadry z ulubionych filmów, szukając miejsc znanych z książek i wierszy, albo podążać traktami, które przemierzali znamienici artyści. Nie będzie to trudne, bo Małopolska ma w sobie magnetyzm, który każdego przyciąga z ogromną siłą. Wszyscy znajdują na nią swój sposób.

Ferie to czas dla dzieci – spraw, aby czuły się wyjątkowo!

Ferie to moment oddechu i odpoczynku przede wszystkim dla dzieci. Jak można im jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten czas? W Małopolsce poza stokami narciarskimi i zimowymi szaleństwami, na najmłodszych czeka masa wspaniałych aktywności i wspomnień do kolekcjonowania.

Można ruszyć rodzinnie do nowoczesnych parków rozrywki. Masę radości i frajdy dostarczą wizyty w Energylandii, Park Miniatur w Inwałdzie czy w Rodzinnym Parku Rozrywki w Zatorze. Warto również zobaczyć unikatowe Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej, zwiedzić żywe i interaktywne muzea, odwiedzić dwie historyczne kopalnie soli, które zabiorą małych i dużych w fascynującą podróż po tajemnicach solnego świata. Na poszukiwaczy przygód czekają legendy i niezwykłe historie, poukrywane w zakamarkach małopolskich zamków i warowni.

Czy na Zamku Królewskim na Wawelu straszy? Czy na zamku w Niedzicy naprawdę ukryto skarb Inków? A w Pieskowej Skale snuje się korytarzami tajemnicza postać w czarnym płaszczu? Rozwiązanie tych zagadek znajdują się bliżej, niż Ci się wydaje.

Małopolska ma tę moc, że zawsze pozostawia człowieka w zachwycie. Jest dobra na każdą porę roku, ale zimą jej czarodziejska aura sprawia, że jakoś mocniej chce się tu być i dotykać tej śnieżnej urokliwości wszystkimi zmysłami. Małopolska zaprasza Cię w tę zmysłową podróż już teraz. Dasz się ugościć?

Multimedia


 
Download free VisitMałopolska app
 
Android
Apple iOS
Windows Phone
<
>
   

Related Assets